Ponuka okolia

Obec Malé Trakany leží v juhovýchodnej časti Slovenska a aj Medzibodrožia, neďaleko mesta Čierna nad Tisou – v blízkosti rieky Tisa, ktorá tvorí štátnu hranicu medzi Slovenskom a Maďarskom. Slovenská strana je lemovaná piesočnatými plážami, vytvorenými naplaveným jemným riečnym pieskom – „Zlaté piesky Tisa“.

Tiszapart

Východná časť katastrálneho územia obce tvorí štátnu hranicu s Ukrajinou. Zlaté piesky Tisa boli obľúbeným letoviskom známého učedníka a polyhistora Tomáša Meszlényiho.

Pestovateľská pálenica – tradičná malotrakanská Slivovica

slivovicaTáto obec je široko-ďaleko preslávená okrem iného aj najvýchodnejšou obecnou pálenicou pri hraniciach s Ukrajinou a Maďarskom, kde sa páli vychýrená malotrakanská slivovica jedinečnej arómy, vyrobená na základe vyše storočných skúseností a tradície výroby slivovice v Malých Trakanoch. Tradičná malotrakanská slivovica sa vyrába zo zrelého, zdravého plodu slivky domácej. Kvasenie prebieha prirodzenou cestou bez pridania cukru. Páli sa výlučne v medených kotloch dvojfázovou metódou. Výsledkom je 52%-ný „kóšer“ destilát, ktorý dozrieva v dubových sudoch 6-9 mesiacov. Po dozretí sa plní do fliaš slivovica lahodnej chuti, ktorej dúšok je tým pravým liekom.

 

 

 

 

 

palenica2   palenica obecna_palenica  slivky